Czy bezpieczne jest używanie dwóch prezerwatyw jednocześnie

Witam Was kochane czytelniczki,

W dzisiejszym artykule chciałam przytoczyć pewne teoretyczne zabezpieczenie wśród młodych ludzi często uważane za „większy pewnik”

Pytanie: Czy założenie dwóch prezerwatyw zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże ?

Odpowiedz: NIE

Rozwiniecie: Częstym pytaniem jakie otrzymujemy od osób które chcą rozpocząć życie seksualne ale boją się ewentualnych konsekwencji jest, czy mężczyźni powinni używać dwóch prezerwatyw podczas stosunku, aby zmniejszyć ryzyko zajścia na ciążę.

Według tych samych zasad, wielu ludzi wierzy że wykorzystując dwa rodzaje prezerwatyw, to jest męską oraz damską można zmniejszyć ryzyko zajścia w ciąże.

Choć może wydawać się to dobrym pomysłem, jest to absolutnie nie zalecane. Akt ten, znany również jako „podwójne worki”, może rzeczywiście zmniejszyć tarcie podczas seksu, co zmniejszy prawdopodobieństwa rozdarcia prezerwatywy lub jej pęknięcia, niestety tylko przez pewien czas. Zabezpieczenie nie idzie tu wykładniczo, może zmniejszyć ale również zwiększyć ryzyko zajścia w ciąże, dlaczego?

Prezerwatywy nie są przystosowane do stosowania w parach, niekiedy prezerwatywy występują w odmianach kropkowanych oraz prążkowanych co zwiększa ilość bodźców odbieranych przez obu partnerów, niestety te same kropki i wypustki przy zastosowaniu dwóch prezerwatyw wzajemnie o siebie pocierają, prowadząc do uszkodzenia delikatnej ścianki prezerwatywy, w końcu prowadząc do jej rozerwania.

W obecnych czasach skuteczność prezerwatyw to aż 98%, JEDNEJ prezerwatywy.

Pamiętaj również ze na rynku dostępne są prezerwatywy dla kobiet, które tak samo jak męski odpowiedni chronią przed chorobami przenoszonymi droga płciowa, ich niewątpliwą zaleta jest fakt ze działają jak rozległa bariera na całej powierzchni ścianki pochwy, która dodatkowo chroni pochwę, szyjkę macicy oraz zewnętrzne narządy płciowe przed mikro uszkodzeniami.

Na zakończenie, zwracam się głownie do młodych czytelniczek, jeśli wasz chłopak wymyśli zastosowanie dwóch gumek, w celu lepszej ochrony. Wybijcie mu to z głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *